Lakeland Overall Score Reports
Mini (yrs& UnderSolo
Recreational
Jitter Bug Daystar Academy of Music Leesburg, FL
109.1
1051
1
Gold 1st Place
Taylor Cavender
Calender Girl Daystar Academy of Music Leesburg, FL
107.8
1053
2
Gold 1st Place
Lauren Rockerfeller
Tap-n-Scat Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.6
532
3
Gold 1st Place
Elexis Ousley
One University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.4
388
4
Gold 1st Place
Sarah Stern
Best Years of Our Lives Daystar Academy of Music Leesburg, FL
107.3
1046
5
Gold 1st Place
Morgan Sellars
Uno Dos Tres -  - 
107.0
1100
6
Gold 1st Place
Itza Flores
Broadway Baby -  - 
106.6
1101
7
Gold 1st Place
Katie Benfield
Mean Ole Lion University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.5
387
8
Gold 1st Place
Emily Stern
Stupid Cupid Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
106.4
217
9
Gold 1st Place
Kiersten Cash
Baby Take a Bow Daystar Academy of Music Leesburg, FL
105.8
1056
10
Gold 1st Place
Landi Hicks
Competitive
Bad To the Bone Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
111.5
735
1
Platinum 1st Place
Tyler Dowdy
Extreme Royal Ballet Academy Celebration, FL
109.7
798
2
Gold 1st Place
Charly Santagado
Teach Me How To Shimmy Just Dance It Miami, FL
109.5
1005
3
Gold 1st Place
Stephanie Romero
Hey Mickey Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
108.2
158
4
Gold 1st Place
McKenzie Gill
Maybe Charlene's School of Dance Brooksville, FL
108.1
500
5
Gold 1st Place
Madison Harris
Lazy River Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
108.0
148
6
Gold 1st Place
Devyn Wipperfurth
Ain't No Mountain High Enough Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
107.9
46
7
Gold 1st Place
Ariel Siler
Reach For the Stars Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
107.9
157
7
Gold 1st Place
Jessica Tarr
Calypso Cutie -  - 
107.8
1098
8
Gold 1st Place
Dalia Caudle
Baby's Business Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
107.7
133
9
Gold 1st Place
Lydia Linch
King of New York Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
107.6
44
10
Gold 1st Place
Isaiah Lapointe
Hippy Hippy Shake Judy's Dance Academy Valrico, FL
107.6
910
10
Gold 1st Place
Amber Faircloth
Mini (yrs& UnderDuet/Trio
Recreational
Stupid Cupid University Performing Art Ctr Oviedo, FL
108.6
419
1
Gold 1st Place
Allison Terry, Sarah Stern, Emily Stern
New York, New York Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
108.1
101
2
Gold 1st Place
Mary Katherine Fechtel, Elizabeth Fechtel
Greased Lightnin Daystar Academy of Music Leesburg, FL
106.7
1057
3
Gold 1st Place
Jake Cavender, Cody Sellars, Flint Hicks
Born To Entertain Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
106.1
58
4
Gold 1st Place
Ruth Martin, Adrienne Haines, Caylee Crumpton
Girl's Night Out University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.0
416
5
Gold 1st Place
Lindsey Owens, Andrea Linmonta, Mary Allison Lambert
Tomorrow's Child University Performing Art Ctr Oviedo, FL
105.9
415
6
Gold 1st Place
Sarah Stern, Emily Stern
Girlz Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
105.3
865
7
Silver Award
Sarah Ginetti, Erin Lutz, Alyssa Benjamin, Sarah Brickman
Mambo #Jete Elite Dance Studio Riverview, FL
104.7
1072
8
Gold 1st Place
Kirsten Coffman, Jessica Leabu, Victoria Masci
Competitive
Locomotion Royal Ballet Academy Celebration, FL
108.0
793
1
Gold 1st Place
Eriel Santagado, Charly Santagado
I'm Five Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
106.2
199
2
Gold 1st Place
Sydney Gill, Ashton Gordon
Funk Soul Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
106.1
201
3
Silver Award
Devyn Wipperfurth, Macy Ostrom
Dance of the Hours Judy's Dance Academy Valrico, FL
106.1
926
3
Silver Award
Emily Morgan, Deanna Lazzara
Look At Me Dance Expressions Plant City, FL
105.9
599
4
Silver Award
Jessica Dixon, Skylar Smith
Mini (yrs& UnderSmall
Recreational
Disco Divas Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.5
229
1
Gold 1st Place
Catie Beth Smith, Christina Shumate, Brooke Sheffield, Kilee Phelps, Katie Phelps, Madison Mankowski, Jilli 
Lindley, Kentoria Earle
We've Got the Beat University Performing Art Ctr Oviedo, FL
108.3
429
2
Gold 1st Place
Erica Hobner, Jeanette Jimenez, Allison Terry, Haleigh Stout, Sarah Stern, Emily Stern, Caitlin McGonegal, 
Courtney McGonegal, Lexi Knerr
This Joint Is Jumping Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.8
586
3
Gold 1st Place
Lexy Sutherland, Caylee Wallace, Abigail Derocher, Jordan Curry, Tori Glucker, Kristen Valenti, Tiffany Butz, 
Rachel Lambright
Vacation Victoria's School of Dance Brandon, FL
107.8
971
3
Gold 1st Place
Emily Batchelder, Savannah Bradley, Brianna Althaus, Alexa Pridemore, Jane Lazzara, Katie Everly, Rosie 
Easterling, Kierstin Casey
Jackson Center Stage Academy Casselberry, FL
107.4
720
4
Gold 1st Place
Callie Wilson, Jacqueline Sabulsky, Rachel LeBlanc, Erica Hailperin, Tyler Gadson
South American Cuties Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
106.9
104
5
Gold 1st Place
Kelsey Carney, Anilia Rivera, Madison Kuminka, Gracie Redding, Kristen Johnson, Jordan Connor, Madeline 
Black, Kelcee Bibler
Old Time Rock'n'Roll Victoria's School of Dance Brandon, FL
106.9
970
5
Gold 1st Place
Emily Batchelder, Savannah Bradley, Brianna Althaus, Alexa Pridemore, Jane Lazzara, Katie Everly, Rosie 
Easterling, Kierstin Casey
Military Tap -  - 
106.9
1108
5
Gold 1st Place
America the Beautiful Victoria's School of Dance Brandon, FL
106.8
969
6
Gold 1st Place
Emily Batchelder, Savannah Bradley, Brianna Althaus, Alexa Pridemore, Jane Lazzara, Katie Everly, Rosie 
Easterling, Kierstin Casey
The Derby Jump Xtreme Dance Longwood, FL
106.5
263
7
Gold 1st Place
Shannon Young, Koshun Durrant, Jehan Durrant, Lloyd Chambers
Heartbeat -  - 
106.5
1109
7
Gold 1st Place
Burning Love Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
106.4
64
8
Gold 1st Place
Sarah Sykes, Ruth Martin, Isaiah Lapointe, Lindsay Ingram, Adrienne Haines, Erica Alexis, Megan Fitch, 
Caylee Crumpton
Hand Jive Patty's Dance Studio of Champions Lehigh Acres, FL
106.4
485
8
Gold 1st Place
Stevie Smith, Courtney Cooper, Elizabeth Hunt, Brittany Snyder, Cady Patterson
We Got the Beat Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.3
587
9
Gold 1st Place
Lane Mitchel, Alexis Kalantzis, Kira Marino, Gabrielle Pata, Lacee Wierichs, Kristen Valenti, Sarah Baeder
Broadway Babies Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
106.1
63
10
Gold 1st Place
Vanessa Rushing, Themi Pantazes, Karli Littlefield, Torye Johnson, Jocelyn Hotz, Nina Futch, Kelsey Borg
Do You Believe In Magic Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.1
585
10
Gold 1st Place
Lexy Sutherland, Caylee Wallace, Abigail Derocher, Jordan Curry, Tori Glucker, Kristen Valenti, Tiffany Butz, 
Rachel Lambright
Competitive
Dancin & Walkin Boots Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
108.4
175
1
Gold 1st Place
McKenzie Gill, Jessica Tarr, Devyn Wipperfurth, Breanna Henry
Sing of Love Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
107.9
176
2
Gold 1st Place
McKenzie Gill, Jessica Tarr, Devyn Wipperfurth, Breanna Henry
Conga Calipso Jete Elite Dance Studio Riverview, FL
107.9
1075
2
Gold 1st Place
Kiley Chernicky, Deanna Morgan, Jillian Revels, Meghan Garvey, Scarlett O'Neal
Gimme Some Good Lovin Universal Dance Academy Port Charlotte, FL
106.9
800
3
Silver Award
Angelique Champion, Lindsay Prospero, Alex Kontos, Melissa Neville, Reine Totaro, Stephanie Walker, Brian 
Finnerty, Brooke White, Madison Spencer
Les Parisiennes Judy's Dance Academy Valrico, FL
106.9
924
3
Silver Award
Rachel Wright, Alex VanDerLuit, Nina Sunderland, Emily Morgan, Amanda Little, Deanna Lazzara, Amanda 
Jones, Erin Hanson, Hayley Finke
Austin Powers Dance Expressions Plant City, FL
106.4
602
4
Silver Award
Skylar Smith, Jessica Dixon, Sara Winters, Molly Coovert
Mamba Italiano Jete Elite Dance Studio Riverview, FL
106.4
1074
4
Silver Award
Kiley Chernicky, Deanna Morgan, Jillian Revels, Meghan Garvey, Scarlett O'Neal
Yellow Polka Dot Bikini Firethorn School of Dance Temple Terrace, FL
106.3
481
5
Silver Award
Victoria Plummer, Courtney Dollar, Craigie Lorae Wallace, Keira Williams, Katherine Plummer, Courtney 
Bingham, Michelle Corsiglia
At the Big Show Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
106.2
174
6
Gold 1st Place
Alyssa Christian, Alexandra Wheeler, Mikala Harris, Briana Arguedas, Paul Casteel, Sydney Gill, Carlton 
Hoover, Nicole Colangelo, Grayson Gordon
Express Yourself Dance Expressions Plant City, FL
106.1
603
7
Silver Award
Mara Parks, Sydney Shaffer, Lexi Ham, Amber Ham
Baby, I Love Rock'n'Roll Universal Dance Academy Port Charlotte, FL
106.0
801
8
Silver Award
Cameron Clune, Kelsey Theriault, Helena Tracy, Alexis Dunn, Monique Derau, Lainee Shaunessy, Taylor 
Teixeira, Cassidy Nieder, Allison Leonard
Ballet Dreams Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
105.9
173
9
Gold 1st Place
Ashton Gordon, Rachal Armour, Lilia Trombo, Allie Blattner
Diamonds Universal Dance Academy Port Charlotte, FL
105.8
802
10
Silver Award
Cameron Clune, Kelsey Theriault, Helena Tracy, Alexis Dunn, Monique Derau, Lainee Shaunessy, Taylor 
Teixeira, Cassidy Nieder, Allison Leonard
Mini (yrs& UnderLarge
Recreational
Barefootin University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.8
383
1
Gold 1st Place
Sara Weger, Sarah Stern, Emily Stern, Lindsey Owens, Jaclyn Michel, Courtney McGonegal, Caitlin 
McGonegal, Andre Limonta, Mary Allison Lambert, Celia Ford, Sydney Carcifi, Rehema Armorer
The Divas Victoria's School of Dance Brandon, FL
106.4
972
2
Gold 1st Place
Brandy Higgins, Carly Wilkinson, Brianna Ward, Rachel Rouleau, Briana Perry, Rebecca Green, Melanie 
Gallop, Sarah Encinosa, Angela Dillenburg, Allison Chmura
Wash That Man University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.2
382
3
Gold 1st Place
Sara Weger, Sarah Stern, Emily Stern, Lindsey Owens, Jaclyn Michel, Courtney McGonegal, Caitlin 
McGonegal, Andre Limonta, Mary Allison Lambert, Celia Ford, Sydney Carcifi, Rehema Armorer
Hula Baby Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.1
589
4
Gold 1st Place
Baylee Cooper, Bailey Baker, Ashley Kalantzis, Emanuella Cervello, Colbi Waller, Gina Montoya, Katherine 
Salvatori, Lane Mitchel, Lauren Smolka, Alex Patchett, Savannah Ashford, Neva Hendry
Competitive
Dare to Dance Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
107.3
170
1
Gold 1st Place
Kaylee DaCosta, Alexandra Wheeler, Alyssa Christian, Mikala Harris, Briana Arguedas, Paul Casteel, Sydney 
Gill, Carlton Hoover, Nicole Colangelo, Grayson Gordon, Ashton Gordon
Zero to Hero Royal Ballet Academy Celebration, FL
106.8
788
2
Silver Award
Charly Santagado, Amber Trowbridge, Eriel Santagado, Cecilia Mendonca, Savannah McDowell, Sophia 
Ludwig, Amber Boyer, Lea Boutros, Elizabeth Bohn, Alex Blankenship
Mini (yrs& UnderSuper
Competitive
Hero Royal Ballet Academy Celebration, FL
106.5
799
1
Silver Award
Jenna Womick, Megan Yelvington, Fiorella Segura, Kali Poskie, Nicole Morrow, Stephanie Menetrier, Laura 
McKeeman, Aaron Kozak, Leyna Kitchen, Lauren Benetti, Charly Santagado, Amber Trowbridge, Eriel 
Santagado, Cecilia Mendonca, Savannah McDowell, Sophia Ludwig, Amber Boyer, Lea Boutros, Elizabeth 
Bohn, Alex Blankenship
Junior (12 yrs.) Solo
Recreational
Listen To Me Daystar Academy of Music Leesburg, FL
109.6
1047
1
Gold 1st Place
Linzi Wilkinson
Shine Daystar Academy of Music Leesburg, FL
108.8
1054
2
Gold 1st Place
Gretchen Berisford
Pennsylvania 6-5000 Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.7
215
3
Gold 1st Place
Alexa Bartels
Wipe Out Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.6
216
4
Gold 1st Place
Paige Butz
I Can Only Imagine Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.6
221
4
Gold 1st Place
Megan Moore
Stomp the Blues Aways Flex Dance Studio Sarasota, FL
108.1
525
5
Gold 1st Place
Samantha Johnson
Something's Changing Flex Dance Studio Sarasota, FL
108.1
533
5
Gold 1st Place
Justin Patchett
Orange Colored Sky Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.0
219
6
Gold 1st Place
Caroline Lewicki
Go the Distance Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.7
223
7
Gold 1st Place
Carly Stine
Butterfly Kisses The Wright Step School of Dance Winter Haven, FL
107.7
455
7
Gold 1st Place
Emily Simpson
On My Knees University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.5
1061
8
Gold 1st Place
Lexi Matthies
Jumpin Daystar Academy of Music Leesburg, FL
107.4
1050
9
Gold 1st Place
Shelby Davis
It's a Beautiful Life University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.2
390
10
Gold 1st Place
Jessica Williams
Competitive
James Bond Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
114.5
82
1
Platinum 1st Place
Jakob Karr
Intense Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
113.7
85
2
Platinum 1st Place
Amanda Vercamen
He's a Dream Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
113.7
162
2
Platinum 1st Place
Gizelle Pagan
What's That ? Roxy Performing Arts Center Miami, FL
112.2
877
3
Platinum 1st Place
Vanessa Miller
It's Your Song Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
112.1
741
4
Platinum 1st Place
Austin Dowdy
Peanuts Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.9
272
5
Platinum 1st Place
Olivia Baron-Clarke
Keep On Movin Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.8
273
6
Platinum 1st Place
Kaitlyn Conley
Le Ingenieux Flex Dance Studio Sarasota, FL
111.8
529
6
Platinum 1st Place
Nicole Morris
Barabajaba Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
111.5
160
7
Platinum 1st Place
Kimber Knudsen
Heaven's Door Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
111.4
164
8
Platinum 1st Place
Lee Gumbs
Can't Take That Away Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.3
287
9
Platinum 1st Place
Jordan Raybon
Born To Be Wild Centerstage Dance Academy Tampa, FL
111.3
707
9
Platinum 1st Place
Christina Hancock
He's a Dream Just Dance It Miami, FL
111.3
1007
9
Platinum 1st Place
Khiarra Fernandez
Blessed Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.2
274
10
Platinum 1st Place
Kaitlyn Conley
Junior (12 yrs.) Duet/Trio
Recreational
Shimmy Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.5
224
1
Gold 1st Place
Paige Butz, Alexa Bartels
Camouflage Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.6
551
2
Gold 1st Place
Cheyenne Hunt, Kirsten Weiskopf, Desirae Sutherland
Step In Time University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.5
414
3
Gold 1st Place
Melissa Jones, Tiffany Groen, Stephanie Carter
I'm a Believer University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.2
418
4
Gold 1st Place
Coci Murphy, Whitney Goodman, Kayla Arnold
Solid Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.2
553
4
Gold 1st Place
Chelsea Magee, Audrey Avila
Orange Colored Sky Center Stage Academy Casselberry, FL
107.1
723
5
Gold 1st Place
Chelsea Wagner, Brittani Acuff
The Race Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
106.8
861
6
Gold 1st Place
Allison McClintock, Kristen Lemire, Rachel Benjamin
Pink Panther Center Stage Academy Casselberry, FL
106.6
722
7
Gold 1st Place
Kristen Bieberie, Brittani Acuff
Two Lost Souls Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.1
546
8
Gold 1st Place
Taylor Ivey, Lauren Wagener
Dance, Dance, Dance University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.0
417
9
Gold 1st Place
Sara Weger, Nikole Ortibig
One True Friend University Performing Art Ctr Oviedo, FL
105.7
413
10
Silver Award
Shante Middleton, Sarah Boesen
Competitive
Unique Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
113.6
100
1
Platinum 1st Place
Jakob Karr, Lindsey Carney
Steam Heat Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
113.1
1070
2
Platinum 1st Place
Amanda Vercamen, Heather Gullivan, Lauren Barbour
Fieriously Fabulous Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
112.8
1069
3
Platinum 1st Place
Arielle Vollenweider, Morgan Palmer, Jessica Haskins
Dance With Me Flex Dance Studio Sarasota, FL
111.8
549
4
Platinum 1st Place
Nicole Morris, Kent Hendry
Baby, I'm a Star Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
111.5
198
5
Platinum 1st Place
Gizelle Pagan, Megan Gay
The Way You Make Me Feel Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
111.5
769
5
Platinum 1st Place
Jessica Lunday, Austin Dowdy
Mama I'm a Big Girl Now Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.1
320
6
Platinum 1st Place
Jackie Jakubiec, Olivia Baron-Clarke, Kaitlyn Conley
Three Needles In A Hay Stack Roxy Performing Arts Center Miami, FL
111.1
884
6
Platinum 1st Place
Stephanie Sierra, Elizabeth De Armas, Vanessa Jimenez
Working Day & Night Just Dance It Miami, FL
111.1
1013
6
Platinum 1st Place
Amanda Cabrera, Stephanie Romero, Gaby Reyes
Caravan Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
110.7
748
7
Gold 1st Place
Rachel Maxwell, Kylie Durrance, Austin Dowdy
L O V E Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
110.6
750
8
Gold 1st Place
Meghan Placke, Austin Dowdy
Esmeraldas Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
110.6
768
8
Gold 1st Place
Jessica Lunday, Austin Dowdy, Sarah Barr
Trouble Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
110.5
749
9
Gold 1st Place
Jessica Lunday, Sarah Barr
The Way You Make Me Feel Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
110.3
206
10
Gold 1st Place
Lee Gumbs, Lydia Linch
Junior (12 yrs.) Small
Recreational
Another One Bites the Dust Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
108.2
226
1
Gold 1st Place
Alexa Bartels, Kimberly Shumate, Maggie Lewicki, Caroline Lewicki, Paige Butz
Boogie Woogie Country Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.9
562
2
Gold 1st Place
Julia Smolka, Chelsea Magee, Meghan Manahan, Nicole Shebroe, Stephanie Tormey, Leah Weirichs, Nicole 
Morris, Justin Patchette, Kent Hendry
Kitchen Mechanics Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.8
565
3
Gold 1st Place
Christina Distefano, Jessica Stevenson, Priscilla Rodriguez, Katie Phillips, Emily Harris, Chelsea Magee, Julia 
Smolka, Audrey Avila
Jungle Boogie Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.5
225
4
Gold 1st Place
Kimberly Shumate, Kelsey Roberds, Megan Moore, Maggie Lewicki, Caroline Lewicki, Paige Butz, Alexa 
Bartels
Winter's Suite Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.4
571
5
Gold 1st Place
Kirsten Weiskopf, Lauren Flynn Wagener, Desirae Sutherland, Molly Jackson, Samantha Johnson, Taylor Ivey, 
Amy Costa, Jesse Cruz
Get Up Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.4
573
5
Gold 1st Place
Kirsten Weiskopf, Lauren Flynn Wagener, Desirae Sutherland, Molly Jackson, Samantha Johnson, Taylor Ivey, 
Amy Costa, Jesse Cruz
Knock Outs Center Stage Academy Casselberry, FL
107.3
719
6
Gold 1st Place
Jordan Wilson, Laura VanWetering, Natalie Thoni, Naomi Klafter, Amanda Finnell, Christine Dore, Morgan 
DeJong, Alexis Cole
Crocodile Rock Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.1
227
7
Gold 1st Place
April Gillett, Kiersten Cash, Hope Stapor, Kimberly Shumate, Maggie Lewicki, Caroline Lewicki, Brittany 
Knight
Sin Wagon Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.0
228
8
Gold 1st Place
Carly Stine, Kelsey Roberds, Megan Moore, Kaitlyn Bice
Hit the Road Jack Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.6
559
9
Gold 1st Place
Stephanie Tormey, Vanessa Schaefer, Justin Patchett, Kathryn  Maisel, Taylor Campion, Alyssa Boozen
Abracadabra Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.6
572
9
Gold 1st Place
Kirsten Weiskopf, Lauren Flynn Wagener, Desirae Sutherland, Molly Jackson, Samantha Johnson, Taylor Ivey, 
Amy Costa, Jesse Cruz
La Grange Center Stage Academy Casselberry, FL
106.5
717
10
Gold 1st Place
Chelsea Wagner, Natalie Thoni, Christine Dore, Morgan DeJong, Alexis Cole, Kristen Bieberie, Brittani Acuff
Competitive
Caged Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
116.5
108
1
Platinum 1st Place
Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Morgan Palmer, Jakob Karr, Jessica Haskins, Lindsey Carney, 
Lauren Barbour
Shooting Stars Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
115.9
109
2
Platinum 1st Place
Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Adrianna Perrault, Morgan Palmer, Alyssa McCourt, Jakob Karr, 
Jessica Haskins, Lindsey Carney, Lauren Barbour
Crucify Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
115.5
110
3
Platinum 1st Place
Heather Easterbrook, Adrianna Perrault, Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Morgan Palmer, Alyssa 
McCourt, Jakob Karr, Lindsey Carney, Lauren Barbour
Never Stop Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
113.4
188
4
Platinum 1st Place
Amy McDonough, Gizelle Pagan, Ashley Woods, Rebecca Denman, Kimber Knudsen
Yankee Doodle Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
112.0
189
5
Platinum 1st Place
Amy McDonough, Gizelle Pagan, Ashley Woods, Rebecca Denman, Kimber Knudson
Knock On Wood Centerstage Dance Academy Tampa, FL
111.1
696
6
Platinum 1st Place
Nicole Zinovoy, Gianna Zinovoy, Olivia Rusnak, Devon Murrie, Christina Hancock, Danielle Dominguez, 
Jennifer Caldwell
I Gotcha Just Dance It Miami, FL
110.8
1027
7
Gold 1st Place
Dominique Chin, Gaby Reyes, Alexandria Kowalski, Claudia Florez, Olivia Iglesias, Gabriela Sardi, Katerina 
Sardie, Audrey Tesserot
Anticipating Just Dance It Miami, FL
110.7
1024
8
Gold 1st Place
Megan Corogedo, Adriana Sierra, Lauren Gonzalez, Alexis Reyes, Jasmine Riveron, Stephanie Romero, Gabby 
Reyes, Amanda Cabrera, Michelle Fergis
Ease On Down The Road Roxy Performing Arts Center Miami, FL
110.6
885
9
Gold 1st Place
Katia Perez, Nadina Liberatore, Elizabeth De Armas, Kathleen Cardenas
Movin Xtreme Dance Longwood, FL
110.5
260
10
Gold 1st Place
Rachel Hanley, Samantha Hotchkiss, Lori Chambers, Carling Povtak
Junior (12 yrs.) Large
Recreational
Hand Jive Daystar Academy of Music Leesburg, FL
110.1
1058
1
Platinum 1st Place
Taylor Cavender, Morgan Sellars, Linzi Wilkinson, Brittlee Strickland, Ashley Crow, Flint Hicks, Sara Lamen, 
Shelby Revis, Gretchen Berisford, Lauren Rockerfeller, Sara Glenn, Cody Sellars
Wild Wild West Daystar Academy of Music Leesburg, FL
108.4
1060
2
Gold 1st Place
Taylor Cavender, Morgan Sellers, Linzi Wilkinson, Brittlee Strickland, Ashley Crow, Sara Lamen, Cody 
Sellars, Shelby Revis, Gretchen Berisford, Lauren Rockerfeller, Sara Glenn, Jake Cavender
Sing, Sing, Sing Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.9
231
3
Gold 1st Place
Carly Stine, Hope Stapor, Kimberly Shumate, Kelsey Roberds, Megan Moore, Maggie Lewicki, Caroline 
Lewicki, Brittany Knight, April Gillett, Kiersten Cash, Paige Butz, Kaitlyn Bice, Catherine Bice, Alexa Bartels, 
Macy Bailey
Extra Extra Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
107.5
105
4
Gold 1st Place
Tyra Marie Selby, Melissa Worley, Mandi Sunseri, Amber Stallings, Cayley Smith, Desiree Salgado, Lauren 
Mauldin, Kristen Johnson, Kelly Gardner, Mary Katherine Fechtel, Elizabeth Fechtel, Julissa Cuthbert, Jordan 
Conner, Kali Carney, Abigail Black, Brittany Black, Kelcee Bibler, Devyn Bell
Girls With Guitars Barbara's Centre for Dance Winter Haven, FL
107.5
230
4
Gold 1st Place
Hope Stapor, Kimberly Shumate, Maggie Lewicki, Caroline Lewicki, Brittany Knight, April Gillett, Kiersten 
Cash, Paige Butz, Alexa Bartels, Macy Bailey
Feet Do Your Stuff University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.5
385
4
Gold 1st Place
Lexi Matthies, Morgan Gill, Sara Weger, Amber Zimmerman, Haleigh Stout, Coci Murphy, Nikole Orobitg, 
Cristen Mould, Shante Middleton, Nicole Michel, Nicole Massinello, Rebecca Leeper, Whitney Goodman, 
Dakota Dukes, Cynthia Darrenkamp, Sarah Boesen, Kayla Arnold
Jump For Joy Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
107.4
102
5
Gold 1st Place
Amber Stallings, Desiree Salgado, Tyra Marie Selby, Kelly Gardner, Lauren Mauldin, Elizabeth Fechtel, Mary 
Catherine Fechtel, Julissa Cuthbert, Kali Carney, Brittany Black
Think University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.4
384
5
Gold 1st Place
Lexi Matthies, Morgan Gill, Sara Weger, Amber Zimmerman, Haleigh Stout, Coci Murphy, Nikole Orobitg, 
Cristen Mould, Shante Middleton, Nicole Michel, Nicole Massinello, Rebecca Leeper, Whitney Goodman, 
Dakota Dukes, Cynthia Darrenkamp, Sarah Boesen, Kayla Arnold
Chattahoochee Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
107.0
103
6
Gold 1st Place
Lauren Mauldin, Melissa Worley, Mandi Sunseri, Amber Stallings, Tyra Marie Selby, Cayley Smith, Desiree 
Salgado, Kristen Johnson, Kelly Gardner, Mary Catherine Fechtel, Elizabeth Fechtel, Julissa Cuthbert, Jordan 
Conner, Kali Carney, Abigail Black, Brittany Black, Kelcee Bibler, Devyn Bell
Magic Moment Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.8
579
7
Gold 1st Place
Jodi Temple, Morgan Taylor, Jessica Stevenson, Julia Smolka, Priscilla Rodriguez, Emily Robinson, Chelsea 
Roberts, Jena Olivieri, Chelsea Magee, Kyleigh Hubbert, Christina Distefano, Audrey Avila, Kelsey Anderson, 
Heather Altiero
Tango Center Stage Academy Casselberry, FL
106.8
721
7
Gold 1st Place
Chelsea Wagner, Hannah Peterson, Tida Ann Manatad, Gibby Manatad, Maggie Klusman, Shayna Hailpern, 
Amanda Finnell, Claudia Eslava, Morgan DeJong, Kristen Bieberie, Brittani Acuff
Waltz of the Flowers Flex Dance Studio Sarasota, FL
106.4
578
8
Gold 1st Place
Jodi Temple, Morgan Taylor, Jessica Stevenson, Julia Smolka, Priscilla Rodriguez, Emily Robinson, Chelsea 
Roberts, Jena Olivieri, Chelsea Magee, Kyleigh Hubbert, Christina Distefano, Audrey Avila, Kelsey Anderson, 
Heather Altiero
The Last Unicorn Flex Dance Studio Sarasota, FL
105.9
570
9
Gold 1st Place
Vanessa Schaefer, Grace Rubin, Justin Patchett, Ashley Messenger, Danielle McCartney, Kathryn Maisel, 
Brittany Lincoln, Olivia Kirsten, Taylor Johnson, Lea Bouchard, Alyssa Boezem
Hit By a Brick Flex Dance Studio Sarasota, FL
104.5
569
10
Silver Award
Vanessa Schaefer, Grace Rubin, Justin Patchett, Ashley Messenger, Danielle McCartney, Kathryn Maisel, 
Brittany Lincoln, Olivia Kirsten, Taylor Johnson, Kent Hendry, Lea Bouchard, Alyssa Boezem
Competitive
Rapture Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
116.0
112
1
Platinum 1st Place
Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Megan Thompson, Adrianna Perrault, Morgan Palmer, Alyssa 
McCourt, Carmello Matias, Aleli Matias, Ashley Kroft, Jakob Karr, Lauren Hood, Alex Hood, Jessica Haskins, 
Laura Grandlund, Heather Easterbrook, Lindsey Carney, Hannah Brennan, Stephanie Basa, Lauren Barbour
What Will You Do Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
114.2
111
2
Platinum 1st Place
Lauren Hood, Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Megan Thompson, Adrianna Perrault, Morgan Palmer, 
Alyssa McCourt, Aleli Matias, Ashley Kroft, Leah Hoffman, Jessica Haskins, Laura Grandlund, Heather 
Easterbrook, Gabby Dijames, Lindsey Carney, Hannah Brennan, Stephanie Basa, Lauren Barbour
It's Raining Men Mamie's School of Dance Plant City, FL
112.0
373
3
Platinum 1st Place
Megan Pierce, Whitney Koehler, Alexia Stephens, Kyndall Neumann, Suzanna Calandros, Whitney Turbeville, 
Lauren Furlong, Katie McCoy, Sonya Seger, Jenna Olinger, Marissa Clark, Amanda Woolman, Brooke 
Sporleder, Emily Young, Cali Leonard, Leah Cartwright, Ashlyn Robinson
Respect Just Dance It Miami, FL
111.5
1029
4
Platinum 1st Place
Stephanie Romero, Gaby Reyes, Ricky Jamie, Olivia Iglesios, Jonathan Martinez, Annie Maxwell, Karla 
Vasquez, Lauren Codpgen, Kelly Vasquez, Amanda Cabrera, Amanda Penedo
Make'em Dance Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.4
357
5
Platinum 1st Place
Meaghan Walford, Cassie Sutherland, Kristen Scanio, Toniann Rizzo, Erin Marsh, Erin Lengel, Jackie Jakubiec, 
Erica Geiger, Kristen Elefterion-Taylor, Chelsea Cromer, Lindsey Culligan, Amarilys Cruz, Kaitlyn Conley, 
Olivia Baron-Clarke
Magic Carpet Ride Flex Dance Studio Sarasota, FL
110.1
574
6
Gold 1st Place
Leah Wierichs, Stephanie Tormey, Nicole Shebroe, Danielle Pata, Maegan Niver, Nicole Morris, Tayler 
Meyers, Jennifer Meeks, Meghan Manahan, Nicole Hobbs, Kent Hendry, Lauren Edsel, Taylor Campion, 
Chelsea Balkam
Circle Of Life Roxy Performing Arts Center Miami, FL
109.9
888
7
Gold 1st Place
Melissa Alvarez, Victoria Nagel, Jessica Torgas, Vanessa Jimenez, Marcela Ruiz-Paiz, Annalise Perez, Rachel 
Castro, Jessica Alvarez, Veronica Amador, Aesha Bird, Kiara Bird, Kathleen Cardenas, Elizabeth De Armas, 
Daniella Gennaro, Vanessa Miller, Nadina Liberatore, Karissa Lopez
Barnyard Stomp Judy's Dance Academy Valrico, FL
109.8
918
8
Gold 1st Place
Adriana Walker, Alex VanDerLuit, Morgan Soros, Jordan Shook, Kayla Pettenger, Brittany Pettenger, Erin 
Parke, Katie Oorlog, Amanda Little, Paige Lesher, Deanna Huertas, Hayley Finke, Amber Faircloth
Oh Baby Mine Roxy Performing Arts Center Miami, FL
109.2
889
9
Gold 1st Place
Stephanie Sierra, Katia Perez, Jancelle Perez, Michelle Suarez, Nadina Liberatore, Vanessa Jimenez, Elizabeth 
De Armas, Kathleen Cardenas, Aesha Bird, Melissa Alvarez, Jessica Alvarez, Nicollette De Para
Tribal Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
109.1
358
10
Gold 1st Place
Meaghan Walford, Cassie Sutherland, Kristen Scanio, Toniann Rizzo, Erin Marsh, Erin Lengel, Jackie Jakubiec, 
Erica Geiger, Kristen Elefterion-Taylor, Chelsea Cromer, Lindsey Culligan, Amarilys Cruz, Kaitlyn Conley, 
Olivia Baron-Clarke
Junior (12 yrs.) Super
Recreational
No Business Like Show Business Center Stage Academy Casselberry, FL
106.9
715
1
Gold 1st Place
Laura VandeWetering, Jordan Wilson, Callie Wilson, Chelsea Wagner, Natalie Thoni, Jacqueline Sabulsky, 
Hannah Peterson, Tida Ann Manatad, Gibby Manatad, Rachel LeBlanc, Maggie Klusman, Naomi Klafter, 
Shayna Hailpern, Erica Hailperin, Tyler Gadson, Amanda Finnell, Claudia Eslava, Christine Dore, Morgan 
DeJong, Alexis Cole, Kristen Bieberie, Brittani Acuff
Competitive
Ole Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
114.7
113
1
Platinum 1st Place
Aleli Matias, Arielle Vollenweider, Amanda Vercamen, Megan Thompson, Adrianna Perrault, Ashley 
Parkhurst, Morgan Palmer, Alyssa McCourt, Ashley Kroft, Jakob Karr, Lauren Hood, Jessica Haskins, Laura 
Grandlund, Heather Easterbrook, Ashley Easterbrook, Gabby Dijames, Lindsey Carney, Hannah Brennan, 
Stephanie Basa, Lauren Barbour
Copa Cabana Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
110.9
368
2
Gold 1st Place
Erica Alessi, Amy Pouliot, AnneShirley Lewis, Alex Landon, Rachel Eilers, Katie Reisman, Morgan Tietjen, 
Natalie Punzak, Alexandra Prado, Katherine Ponce, Abby Pirkle, Bianca Peynado, Antasia Perez, Dina Ghioto, 
Olivia Donnelly, Leah Bush, Shelby Burgess, Catherine Blackburn, Sophia Baldor, Jessica Siegel, Jayme 
Chambers, Amanda Tilchin, Ashley Scholl, Jennifer Sato, Emily Rodriguez, Emily Morehouse, Lynsi Lyons, 
Jessica Lawson, Analisa Laws, Devon Keene, Jessie Grossman, Marlena Gillis, Clyde Geiger, Marissa Garcia, 
Alyssa Garcia, Samantha Fourqurean, Stephanie Donovan, Sarah Davis, Shelby Creemers, Victoria Betz, 
Amanda Brown, Lindsey Brangaccio, Meaghan Walford, Cassie Sutherland, Kristen Scanio, Toniann Rizzo, 
Erin Marsh, Erin Lengel, Jackie Jakubiec, Erica Geiger, Kristen Elefterion-Taylor, Chelsea Cromer, Lindsey 
Culligan, Amarilys Cruz, Kaitlyn Conley, Olivia Baron-Clarke, Emily Yount, Amanda Warren, Lauren Smith, 
Rebecca Rosenwasser, Jordan Raybon, Sarah Nelson, Lauren Murray, Nicki Lopez, Veronica Koenig, Ashley 
Keene, Allie Kanter, Malia Johnson, Kierstin Hinebaugh, Michael Giocondo, Alana Freedland, Kathleen 
Dumas, Samantha Davis, Cori Campbell, Kimmie Boyle, Hope Bataclan, Sinnikka Al-Khouri, Elisabeth Yount, 
Jilian Wereb, Alex Walford, Kebra Philebaum, Pami Padilla, Lauren Landeta, Megan Morgan, Andrea Grant, 
April Dumas, Kalei Boyle
Spiders & Snakes University Performing Art Ctr Oviedo, FL
108.4
449
3
Gold 1st Place
Jessica Williamson, Allison Terry, Haleigh Stout, Sarah Stern, Emily Stern, Ryan Skrocki, Cassidy Pillow, 
Amanda Persampiere, Brittany Partain, Katie Morton, Kelsey Miller, Lexi Knerr, Amanda Knerr, Melissa Jones, 
Jeanette Jimenez, Heidi Humbert, Courtney Humbert, Erica Hobner, Tiffany Groen, MacKenzie Gill, Kari 
Freeman, Stephanie Carter, Nikki Case, Ashlynn Case, Taylor Brewer, Taylor Curtis
Operator Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
108.4
766
3
Gold 1st Place
Robbie Woods, Sarah Sullivan, Alyson Smith, Meghan Placke, Jayme Perkins, Laura Perez, Alexandra Nauert, 
James Muncy, Stephanie Maxwell, Rachel Maxwell, Jessica Lunday, Amanda Lunday, Casey Field, Kylie 
Durrance, Tyler Dowdy, Austin Dowdy, Lauren Bryant, Cara Bearison, Amy Bearison, Sarah Barr
Latin Fiesta Victoria's School of Dance Brandon, FL
108.3
963
4
Gold 1st Place
Kat Fotopoulos, Lauren West, Catherine Tiso, Alexandra Tiso, Chelsea Roberts, Kayleigh Jolly, Sarah Green, 
Samantha Green, Sarah Gold, Rachel Freedman, Jessica Freedman, Amy Cantler, Tina Brown, Taylor Thomas, 
Lauren Roberts, Jesse Houston, Amy Gold, Zoe Gallon, Ashley Favors, Kristin DelliBovi, Brittany Cerrato, 
Jennifer Carter, Erika Batchelder, Alexa Pridemore, Katie Everly, Jane Lazzara, Rosie Easterling, Kierstin 
Casey, Emily Batchelder
Send Me On My Way Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
107.8
767
5
Gold 1st Place
Robbie Woods, Sarah Sullivan, Alyson Smith, Meghan Placke, Jayme Perkins, Laura Perez, Alexandra Nauert, 
James Muncy, Stephanie Maxwell, Rachel Maxwell, Jessica Lunday, Amanda Lunday, Casey Field, Kylie 
Durrance, Tyler Dowdy, Austin Dowdy, Lauren Bryant, Cara Bearison, Amy Bearison, Sarah Barr
Land of 1000 Dances Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
107.4
366
6
Gold 1st Place
Analisa Laws, Clyde Geiger, Jessica Seigel, Jayme Chambers, Amanda Tilchin, Ashley Scholl, Jennifer Sato, 
Emily Rodriguez, Emily Morehouse, Lynsi Lyons, Jessica Lawson, Devon Keene, Jessie Grossman, Marlena 
Gillis, Marissa Garcia, Alyssa Garcia, Samantha Fourqurean, Stephanie Donovan, Sarah Davis, Shelby 
Creemers, Victoria Betz, Amanda Brown, Lindsey Brangaccio
Batty Rap Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
107.2
362
7
Gold 1st Place
Toniann Rizzo, Olivia Baron-Clarke, Kristen Elefterion-Taylor, Jennifer Sato, Lynsi Lyons, Analisa Laws, 
Marlena Gillis, Marissa Garcia, Samantha Fourquean, Sarah Davis, Shelby Creemers, Lindsey Brangaccio, 
Emily Rodriguez, Amanda Brown, Morgan Tietjen, AnneShirley Lewis, Katherine Ponce, Dina Ghioto, Leah 
Bush, Erica Alessi, Catherine Blackburn
Put Another Dime in the Jukebox University Performing Art Ctr Oviedo, FL
106.3
451
8
Silver Award
Caitlin McGonegal, Joseph Frost, Ryan Skrocki, Jacey Juehring, Madison Smith, Caitlin Mould, Brittany 
Danna, Whitney Goodman, Sydney Carcifi, Stephanie Lichtenstein, Shante Middleton, Samantha Boesch, 
Rebecca Leeper, Rebecca Franco, Paige Delbango, Nicole Michel, Nathaniel Storey, Morgan Gill, Marybeth 
Watson, Lindsay Dillon, Mary Allison Lambert, Loren Rogers, Lindsey Owens, Lindsay Bracker, Lauren Terry, 
Kimberly Wagner, Kayla Arnold, John McGonegal, Grace Riera, Emily Furtak, Cristen Mould, Coci Murphy, 
Courtney McGonegal, Andrea Limonta, Amanda Knerr
Teen (13 14 yrs.) Solo
Recreational
Gravity Center Stage Academy Casselberry, FL
110.3
728
1
Gold 1st Place
Claudia Eslava
We Got the Beat Peggy's Dance Place Zephyrhills, FL
108.5
213
2
Gold 1st Place
Taylor McKell
Reflection Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
108.4
854
3
Gold 1st Place
Kristy Rowland
Competitive
Found a Cure Xtreme Dance Longwood, FL
114.1
243
1
Platinum 1st Place
Amanda Smaldone
I Surrender Just Dance It Miami, FL
113.6
984
2
Platinum 1st Place
Liana Mor
Use To Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
113.4
299
3
Platinum 1st Place
Jilian Wereb
Fever -  - Chuluota, FL
113.4
977
3
Platinum 1st Place
Heather  Pineiro
Dirvish Flex Dance Studio Sarasota, FL
113.2
514
4
Platinum 1st Place
Caitlan Curran
Hot Note Brandon School of Dance Arts Seffner, FL
113.2
1089
4
Platinum 1st Place
Samantha Booher
Accentuate the Positive Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
112.9
90
5
Gold 1st Place
Heather Gullivan
Amazing Grace Just Dance It Miami, FL
112.9
988
5
Gold 1st Place
Melissa Rospigliosi
Mama Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
112.7
140
6
Gold 1st Place
Kasey Anson
Jazz It Up Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
112.5
86
7
Gold 1st Place
Lauren Barbour
Drops of Jupiter Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
112.4
264
8
Gold 1st Place
Amanda Warren
Querer Flex Dance Studio Sarasota, FL
112.4
519
8
Gold 1st Place
Annah Hammersley
Black Dove Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
112.3
302
9
Gold 1st Place
Hope Bataclan
Mas Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
112.2
856
10
Gold 1st Place
Zachary McNally
Teen (13 14 yrs.) Duet/Trio
Recreational
Walk This Way Center Stage Avon Park, FL
108.2
466
1
Gold 1st Place
Mary Rose Heston, Jamie Rodgers, Katie Olsen
Almost a Whisper Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
108.1
862
2
Gold 1st Place
Lauren Ciletti, Cody Allen
I Like'em Fat Like That Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
107.6
860
3
Silver Award
Chris Lunder, Mikey Christian
Come Together That's Entertainment Dance Co. - Cocoa, FL
107.3
509
4
Silver Award
Hannah Smith, Asa Molina, Nicole Long
It's Raining Men That's Entertainment Dance Co. - Cocoa, FL
107.2
512
5
Silver Award
Hannah Smith, Nicole Long
In the End That's Entertainment Dance Co. - Cocoa, FL
106.6
506
6
Silver Award
Hannah Smith, Nicole Long, Ashley Duchesneau
Competitive
On My Knees Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
115.5
99
1
Platinum 1st Place
Lindsey Carney, Lindsey Albright
Skribble Xtreme Dance Longwood, FL
115.1
248
2
Platinum 1st Place
Amanda Smaldone, Lauren Klein
A Tribute Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
114.1
202
3
Platinum 1st Place
Kasey Anson, Gizelle Pagan
Drama Queen Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
113.8
747
4
Platinum 1st Place
Ashley Grimes, Jessica Lunday
Slick Cats Flex Dance Studio Sarasota, FL
113.5
543
5
Platinum 1st Place
Kristen Edsel, Jessica Erceg
I Love Rock'n'Roll Just Dance It Miami, FL
113.2
1015
6
Platinum 1st Place
Karla Watkins, Priscilla Hernandez
You Can Count On Me Just Dance It Miami, FL
113.2
1020
6
Platinum 1st Place
Maura Garcia, Gaby Reyes
Me & My Shadow Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
112.7
336
7
Gold 1st Place
Jackie Jakubiec, Hope Bartaclan
Tell Him Just Dance It Miami, FL
112.7
1019
7
Gold 1st Place
Melissa Rospigliosi, Liana Mor
La Bayadere Cheryl Lee's Studio of Dance St Petersburg, FL
112.2
608
8
Gold 1st Place
Corey Horton, Nciole Stalker
Divas Xtreme Dance Longwood, FL
112.0
246
9
Gold 1st Place
Amanda Smaldone, Jennifer Gibson
Can't Take That Away Roxy Performing Arts Center Miami, FL
112.0
894
9
Gold 1st Place
Annalisse Perez, Vanessa Miller
Rhythm Nation Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.9
312
10
Gold 1st Place
Erin Marsh, Lindsey Culligan
Teen (13 14 yrs.) Small
Recreational
Die Another Day Center Stage Academy Casselberry, FL
109.4
716
1
Gold 1st Place
Laura VandeWetering, Tida Ann Manatad, Shayna Hailperin, Claudia Eslava, Christine Dore, Bobbie Buck, 
Kirsten Bieberie, Brittani Acuff
Off Time Flex Dance Studio Sarasota, FL
109.1
582
2
Gold 1st Place
Kendall Williamson, Taylor Vaughan, Julie Nelson, Amanda Hoskins, Kimberly Hillman
Let's Face the Music & Dance Flex Dance Studio Sarasota, FL
108.6
583
3
Gold 1st Place
Caitlen Williford, Kendall Williamson, Taylor Vaughn, Julie Nelson, Amanda Hoskins, Kimberly Hillman
Black Cat Flex Dance Studio Sarasota, FL
108.5
580
4
Gold 1st Place
Emily Harris, Katie Phillips, Megan Love, Leslie Cheung, Jenna Cymansky, Gillian Foster
Don't Get Lost in the Crowd University Performing Art Ctr Oviedo, FL
107.8
430
5
Gold 1st Place
Emily Furtak, Samantha Boesch, Grace Riera, Marybeth Watson, Meryl Pauly
Fable Flex Dance Studio Sarasota, FL
107.7
581
6
Silver Award
Emily Harris, Katie Phillips, Megan Love, Leslie Cheung, Jenna Cymansky, Gillian Foster
Around the World That's Entertainment Dance Co. - Cocoa, FL
107.2
507
7
Silver Award
Hannah Smith, Cynthia Pfaff, Asa Molina, Nicole Long, Brittany Duchesneau, Ashley Duchesneau, Desiree 
Dunham
Angels Among Us That's Entertainment Dance Co. - Cocoa, FL
105.9
510
8
Silver Award
Melissa Smith, Hannah Smith, Asa Molina, Nicole Long, Brittany Duchesneau, Ashley Duchesneau, Desiree 
Dunham
Competitive
Class Act Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
116.1
1071
1
Platinum 1st Place
Amanda Vercamen, Kristin Stamper, Carmello Matias, Jacob Karr, Heather Gullivan, Elyse Fraser, Hannah 
Brennan, Alyssa Brass, Lauren Barbour
Baby Girl Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
114.8
123
2
Platinum 1st Place
Hayley Vollenweider, Arielle Vollenweider, Kristina Robertson, Morgan Palmer, Jessica Haskins, Elyse Fraser, 
Torie Fake, Lindsey Carney, Lindsey Albright
For Getta Bout It Xtreme Dance Longwood, FL
114.6
256
3
Platinum 1st Place
Amanda Smaldone, Danielle Rustay, Carling Povtak, Shana LaMantia, Lauren Klein, Rachel Hanley, Jennifer 
Gibson
Working Girls Roxy Performing Arts Center Miami, FL
114.0
898
4
Platinum 1st Place
Victoria Nagel, Melissa Alvarez, Jessica Torgas, Vanessa Miller, Karissa Lopez, Nicollette De Para, Jessica 
Hernandez, Veronica Amador
Silent All These Years Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
113.0
734
5
Gold 1st Place
Jessica Lunday, Amanda Lunday, Jayme Perkins, Sarah Barr, Sarah Sullivan, Ashley Grimes
Lola Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
112.8
732
6
Gold 1st Place
Sarah Barr, Jessica Lunday, Amanda Lunday, Meghan Placke, Ashley Grimes, Jayme Oerkins, Austin Dowdy
Skatman Brandon School of Dance Arts Seffner, FL
112.8
1078
6
Gold 1st Place
Torrey Taylor, Courtney Russ, Amanda Roithmayr, Tiffany Oscher, Kerry Kirkland, Samantha Booher
Outta Love Just Dance It Miami, FL
112.6
1026
7
Gold 1st Place
Melissa Rospigliosi, Khiarra Fernandez, Anisa Siddiqkara, Karla Watkins, Priscilla Hernandez, Liana Mor
Respect Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
112.3
343
8
Gold 1st Place
Meaghan Walford, Kristin Scanio, Erin Marsh, Erin Lengel, Erica Geiger, Lindsey Culligan
Don't Stop Dancing Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
112.2
348
9
Gold 1st Place
Emily Yount, Amanda Warren, Jordan Raybon, Rebecca Rosenwasser, Lauren Murray, Kierstin Hinebaugh, 
Kathleen Dumas, Hope Bataclan
Higher Ground Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
111.8
349
10
Gold 1st Place
Amanda Warren, Rebecca Rosenwasser, Nicki Lopez, Kierstin Hinebaugh, Kathleen Dumas, Samantha Davis, 
Cori Campbell, Hope Bataclan
Teen (13 14 yrs.) Large
Recreational
I Wanna Know Heartland Twirlers Wauchula, FL
107.5
456
1
Silver Award
Shelby Durrance, Krystin Robertson, Sarah Mahoney, Marissa Hall, Kelly Jo Smith, Juliann Davis, Jahna Lynn 
Davis, D K Davis, Kara Ward, Micaela Hall, Jaleesa Lee, Jennifer Crawford
Competitive
Revolution Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
115.7
119
1
Platinum 1st Place
Hayley Vollenweider, Denise Thompson, Kristin Stamper, Kamini Singh, Caitlin Ott, Mandi Orozco, Carmello 
Matias, Sydney Lidstone, Jakob Karr, Heather Hudson, Alex Hood, Leah Hoffman, Heather Gullivan, Ryann 
Guilfoyle, Elyse Fraser, Rachel Daugherty, Christie Ciarlo, Monica Carney, Alyssa Brass
Rich Xtreme Dance Longwood, FL
115.2
251
2
Platinum 1st Place
Alisha Markoe, Katie Weisman, Amanda Smaldone, Danielle Rustay, Valerie Riordan, Carling Povtak, Shana 
LaMantia, Lauren Klein, Rachel Hanley, Jennifer Gibson
Big Doll House Flex Dance Studio Sarasota, FL
113.8
557
3
Platinum 1st Place
Andrea Wenzel, Caitlin Curran, Jessica Erdeg, Maegan Niver, Nicole Morris, Kristen Edsel, Alex Winsler, 
Ashley Parkerson, Erica Morse, Courtney Lawson, Becky Hunniford, Denver Hendry, Annah Hammersley, 
Danielle Giorlando
Risk Brandon School of Dance Arts Seffner, FL
113.8
1079
3
Platinum 1st Place
Carly Christian, Torrey Taylor, Whitney Sands, Courtney Russ, Amanda Roithmayr, Tiffany Oscher, Kara 
Korona, Kerry Kirkland, Stevie Funk, Laura Brick, Samantha Booher
Love Knocked Me Out Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
113.6
118
4
Platinum 1st Place
Ashley Watson, Megan Thompson, Kamini Singh, Emily Ott, Caitlin Ott, Carmello Matias, Aleli Matias, 
Sydney Lidstone, Heather Hudson, Lauren Hood, Alex Hood, Leah Hoffman, Rachel Daugherty, Monica 
Carney, Hannah Brennan, Alyssa Brass, Nikki Bandur
Prayer Just Dance It Miami, FL
113.1
1032
5
Gold 1st Place
Samantha Capestany, Gaby Reyes, Karla Watkins, Jennifer Sanchez, Melissa Rospigliosi, Liana Mor, Priscilla 
Hernandez, Maura Garcia , Kristina Fernandez, Khiarra Fernandez, Diana Curbelo, Ashley Agudelo
This Joint is Jumpin Jeanne Lynn Dance Studio Seminole, FL
112.7
73
6
Gold 1st Place
Katie Meisner, Megan Venanzio, Allyson Snoke, Carrie Murawski, Leslie Morrill, Sarah Meisner, Melissa 
Lang, Maria Kuecken, Brieanna Hynish, Kelly Brennan, Brianna Brennan, Alyssa Bonfiglio, Chelsea Bordner, 
Kathlynn Baur, Katie Ahlers, Brittany Agamaite
Heat Is On Roxy Performing Arts Center Miami, FL
111.9
901
7
Gold 1st Place
Katia Perez, Vanessa Miller, Michelle Suarez, Stephanie Sierra, Jancelle Perez, Kathleen Cardenas, Victoria 
Nagel, Jessica Hernandez, Vanessa Jimenez, Jessica Torgas, Elizabeth De Armas, Jessica Alvarez, Melissa 
Alvarez, Karissa Lopez
Onegin Cheryl Lee's Studio of Dance St Petersburg, FL
111.2
615
8
Gold 1st Place
Jennifer Winslow, Erin Walsh, April Sherwin, Nicole Stalker, Haley Schneider, Emily Mokotoff, Peyton Lustig, 
Ramsey Grace, Chandler Grace, Rachel Foster, Danielle Foster, Sabrina Feher, Arielle Fears, Heather Burnette, 
Autumn Burnette
Caliente University Performing Art Ctr Oviedo, FL
110.8
446
9
Gold 1st Place
Kimberly Wagner, Lauren Terry, Madison Smith, Sahmi Sheta, Amanda Persampiere, Brittany Ortner, Caitlin 
Mould, Brittney Liu, Stephanie Lichtenstein, Megan Hutchinson, Brittany Danna, Jackie Card, Katelin 
Campbell
Bongo Showtime Dance Studio Altamonte Springs, FL
110.2
169
10
Gold 1st Place
Sarah Teague, Jennifer Shuster, Caitlyn Dibble, Christina Whitney, Jamie Schell, Gizelle Pagan, Caroline Nest, 
Sarah Monroe, Amy McDonough, Kimber Knudsen, Briyanna Jenkins, Lee Gumbs, Megan Gay, Shante Earle, 
Rebecca Denman, Carly Blattner
Can Can Roxy Performing Arts Center Miami, FL
110.2
900
10
Gold 1st Place
Jessica Alvarez, Michelle Suarez, Stephanie Sierra, Annalisse Perez, Jancelle Perez, Vanessa Jimenez, Jessica 
Hernandez, Vanessa Miller, Elizabeth De Armas, Melissa Alvarez
Listen Roxy Performing Arts Center Miami, FL
110.2
902
10
Gold 1st Place
Jessica Elliot, Rachel Castro, Jessica Torgas, Stefanie Suarez, Jancelle Perez, Annalisse Perez, Karissa Lopez, 
Aesha Bird, Cristina Bichara, Veronica Amador, Melissa Alvarez
Teen (13 14 yrs.) Super
Recreational
Voodoo Rhythm Flex Dance Studio Sarasota, FL
109.2
567
1
Gold 1st Place
Alex Winsler, Andrea Wenzel, Rebecca Waddell, Nicole Reilly, Erica Morse, Tayler Meyers, Becky Hunniford, 
Denver Hendry, Danielle Giorlando, Chelsea Balkam, Julia Smolka, Chelsea Magee, Brittany Lincoln, Laura 
Hudson, Katie Digirolamo, Leah Wierichs, Stephanie Tormay, Nicole Shebroe, Allyson Russo, Justin Patchett, 
Maegan Niver, Nicole Morris, Meghan Manahan, Hannah Koelling, Angela Kinderknecht, Kent Hendry, Sara 
Douglas
Competitive
Heavenly Invasion Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
117.4
106
1
Platinum 1st Place
Alyssa McCourt, Casey Wisniewski, Ashley Watson, Hayley Vollenweider, Arielle Vollenweider, Amanda 
Vercamen, Megan Thompson, Denise Thompson, Miranda Steele, Kristin Stamper, Priya Singh, Kamini Singh, 
Kristina Robertson, Allison Reynolds, Adrianna Perrault, Ashley Parkhurst, Morgan Palmer, Emily Ott, Caitlin 
Ott, Mandi Orozco, Carmello Matias, Aleli Matias, Sydney Lidstone, Ashley Kroft, Andrea Khoury, Jakob Karr, 
Nikki Jones, Brittany Jones, Heather Hudson, Lauren Hood, Alex Hood, Leah Hoffman, Julie Haskins, Jessica 
Haskins, Heather Gullivan, Candace Gullivan, Ryann Guilfoyle, Laura Grandlund, Elyse Fraser, Torie Fake, 
Heather Easterbrook, Ashley Easterbrook, Megan Doyle, Gabby Dijames, Rachel Daugherty, Kasey Daugherty, 
Alyssa Cox, Christie Ciarlo, Monica Carney, Lindsey Carney, Hannah Brennan, Alyssa Brass, Stephanie Basa, 
Lauren Barbour, Nikki Bandur, Lindsey Albright
Sin Wagon Mamie's School of Dance Plant City, FL
115.9
376
2
Platinum 1st Place
Samantha Stebbins, Kate Brannan, Chelsea Fredere, Mikayla Teate, Rebecca Durrance, Natalie Green, Bailey 
Knight, Amanda Young, Audra Lankford, Stephanie Stroud, Anna Mae Gibson, Amber Ballard, Alison Stenger, 
Ami Danforth, Stephanie Favilli, Mackenzie Mitchell, Erica Benavidez, Deanna Moses, Loren Sue Parrish, 
Becky Klein, Anella Petrie, Heath Woolman
Nightmares University Performing Art Ctr Oviedo, FL
115.4
453
3
Platinum 1st Place
Allison Miller, Haleigh Stout, Morgan Stines, Sarah Stern, Emily Stern, Amanda Persampiere, Brittany Partain, 
Kelsey Miller, Amanda Knerr, Melissa Jones, Justine Inman, Heidi Humbert, Courtney Humbert, Megan 
Haddock, Lindsey Haddock, Alex Gramatikas, Kari Freeman, Jomara Figueroa, Nikki Case, Ashlynn Case, 
Nicholina Camilleri, Stacy Burchfield
I Got This Feelin University Performing Art Ctr Oviedo, FL
115.0
450
4
Platinum 1st Place
Kimberly Wagner, Lauren Terry, Madison Smith, Sahmi Sheta, Amanda Persampiere, Christina Rapson, 
Brittany Ortner, Caitlin Mould, Kelsey Miller, Ashli Marcantoni, Brittney Liu, Stephanie Lichtenstein, Amanda 
Knerr, Justine Inman, Megan Hutchinson, Lauren Holbrook, Megan Haddock, Lindsey Haddock, Alex 
Gramatikis, Jomara Figueroa, Brittney Danna, Jackie Card, Katelin Campbell, Nicholina Camilleri, Jennifer 
Burns, Audrey Boistol, Savannah Blass
Spirit Within Mary Jo's Dance Studio Tampa, FL
114.6
367
5
Platinum 1st Place
Elisabeth Yount, Jilian Wereb, Alex Walford, Kebra Philebaum, Pami Padilla, Lauren Landeta, Megan Morgan, 
Andrea Grant, April Dumas, Kalei Boyle, Danielle Baker, Emily Yount, Amanda Warren, Rebecca 
Rosenwasser, Jordan Raybon, Lauren Murray, Nicki Lopez, Kierstin Hinebaugh, Kathleen Dumas, Cori 
Campbell, Hope Bataclan, Sinnikki Al-Khouri, Meaghan Walford, Toniann Rizzo, Erin Marsh, Erin Lengel, 
Jackie Jakubiec, Kaitlyn Conley, Olivia Baron-Clarke, Jennifer Sato, Devon Keene, Marlena Gillis, Marissa 
Garcia, Samantha Fourqurean, Sarah Davis, Shelby Creemers, Victoria Betz, Katie Reisman, Alexandra Prado, 
Dina Ghioto, Shelby Burgess, Erica Alessi
Avalon Centerstage Dance Academy Tampa, FL
113.3
692
6
Platinum 1st Place
Nicole Zinovoy, Gianna Zinovoy, Karie Weissman, Aneisa Schneberger, Paige Schaefer, Olivia Rusnak, 
Michelle Rosario, Paige Roberts, Rachel Robelli, Danielle Porupski, Gabrielle Piloto, Devon Murrie, Samantha 
Murphy, Kelly Loughran, Amyleigh Lesseig, Tara Kosinsky, Malaika Hollist, Julia Hernandez, Christina 
Hancock, Susanna Gimenez, Michelle Garcia, Alex Foley, Danielle Dominguez, Courtney Clark, Jennifer 
Caldwell
Sit Down you're Rockin the Boat -  - 
112.4
1113
7
Gold 1st Place
Les Patineurs Elsa Pardo Dance Center Tampa, FL
111.6
960
8
Gold 1st Place
Krysten Walker, Nicole Gonzales, Amy Bombard, Desiree Almodova, Amanda Soler, Savannah Keeble, 
Yasmin Grullon, Marlana Aref, Briana Landesberg, Courtney Costantino, Marilyn Zumbado, Tiffanie Willetts, 
Danielle Retamozo, Taylor Ravenna, Larissa Rainey, Taylor Nelson, Jena Maida, Kelsey Karr, Danielle 
Hernandez, Sumer Hyde, Erica Gonzales, Vanessa De Los Rios, Jane Lee Clements, Natalie Alvarez
Jock Jam Charlene's School of Dance Brooksville, FL
111.4
495
9
Gold 1st Place
Stephanie Mastantuono, Kerrie Ward, Amy Cortalano, Jamie Huber, Haley Sasser, Lisa Wright, Taylor Ross, 
Madison Harris, Katie Mills, Taylor McKethan, Dorothy Sullivan, Melissa Fleischer, Brittany Mastanuono, 
Sarah Schaefer, Carissa Fleischer, Amanda Maracich, Jessica Morris, Joanne Schianimanico, Taylor Lanning, 
Kaitlyn Langworthy, Katie Bechtelheimer, Ashley Dannemiller, Kathy Krafcik, Julie Chapman, Lindsay Crum, 
Alana Intini, Alysha Brunette
Orbital Flex Dance Studio Sarasota, FL
111.3
560
10
Gold 1st Place
Denver Hendry, Erica Morse, Alex Winsler, Ashley Parkerson, Courtney Lawson, Becky Hunniford, Annah 
Hammersley, Danielle Giorlando, Andrea Wenzel, Caitlin Curran, Jessica Erceg, Maegan Niver, Nicole Morris, 
Kristen Edsel, Jessica Schaefer, Nicole Liszewski, Shanica Johnson, Laura Hudson, Emma Geisdorf, Lauren 
Bakst, Jessica Stevenson, Julia Smolka, Priscilla Rodriguez, Kati Phillips, Chelsea Magee, Emily Harris, 
Christina Distefano, Audrey Avila, Leah Wierichs, Nicole Shebroe, Danielle Pata, Tayler Meyers, Jennifer 
Meeks, Meghan Manahan, Nicole Hobbs, Kent Hendry, Lauren Edsel, Stephanie Tormey, Vanessa Schaefer, 
Justin Patchett, Kathryn Maisel, Taylor Campion, Alyssa Boezem
Senior (15 yrs& OverSolo
Recreational
I Wanna Rock'n'Roll All Night Center Stage Academy Casselberry, FL
110.2
724
1
Gold 1st Place
Bobbie Buck
Heartbreaker Center Stage Academy Casselberry, FL
109.8
725
2
Gold 1st Place
Annie Manatad
Moment Like This Daystar Academy of Music Leesburg, FL
108.9
1048
3
Gold 1st Place
Sara Lamen
Where's My Other Shoe Patricia Ann Dance Studios Dunedin, FL
107.9
849
4
Gold 1st Place
Julie Nelson
Under the Bridge Peggy's Dance Place Zephyrhills, FL
106.8
214
5
Silver Award
Denise Vinson
Competitive
Surrender University Performing Art Ctr Oviedo, FL
115.0
399
1
Platinum 1st Place
Lindsey Haddock
Not So Soft Kim Hall's School of Dance Brandon, FL
114.9
756
2
Platinum 1st Place
Ashley Grimes
Big Time Joan Crawford Dance Studio Ocoee, FL
114.8
89
3
Platinum 1st Place
Elyse Fraser
Hit Me With a Hot Note