Northern Finals Overall Score Reports
Senior (15 - 19 Yrs.) Solo
Performance
Platinum 1st Place
1
938
Tang Furenzhi - Li's Ballet Studio - Temple City, CA
114.0
Platinum 1st Place
2
679
Kaylee Goldsboro - Sandy Bee Dance & Gym - Youngstown, OH
113.5
Platinum 1st Place
3
476
Caleb Kocsis - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
113.0
Platinum 1st Place
3
723
Jenna Lawson - Modern Movement Dance Co. - Greenfield, OH
113.0
Platinum 1st Place
4
675
Kamden Miller - Sandy Bee Dance & Gym - Youngstown, OH
112.8
Platinum 1st Place
5
673
Monica Brown - Sandy Bee Dance & Gym - Youngstown, OH
112.5
Platinum 1st Place
6
560
Hailey Edie - Starstruck Dance & Tumbling - Malvern, OH
112.1
Platinum 1st Place
6
672
Jenna Timko - Sandy Bee Dance & Gym - Youngstown, OH
112.1
Gold 1st Place
7
552
Kayla Grubb - Starstruck Dance & Tumbling - Malvern, OH
111.9
Gold 1st Place
7
718
Meloney George - Modern Movement Dance Co. - Greenfield, OH
111.9
Gold 1st Place
8
556
Katlynn Miller - Starstruck Dance & Tumbling - Malvern, OH
111.8
Gold 1st Place
9
906
Selah Brimner - Fuzion Dance Studio - Marshall, IL
111.7
Gold 1st Place
10
554
Sadie Pozderac - Starstruck Dance & Tumbling - Malvern, OH
111.5
Advanced
Double Platinum
1
929
Morgan Pinkham - Dance Nation - Woodhaven, MI
115.5
Double Platinum
2
503
Jennifer Boey - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
115.3
Double Platinum
3
525
Sarah Verburg - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
115.1
Double Platinum
4
376
Daniel Stevens - Class Act Dance Studio - Clyde, OH
114.8
Platinum 1st Place
5
792
Lisa Rhyne - Dancers Edge - Winston-Salem, NC
114.6
Platinum 1st Place
6
359
Ashleigh Hill - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
114.4
Platinum 1st Place
7
483
Brooke Boynar - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
114.2
Platinum 1st Place
8
519
Elizabeth Schultheis - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
114.1
Platinum 1st Place
8
960
Jakob Knittle - Rock City Dance - Strongsville, OH
114.1
Platinum 1st Place
9
361
Sheldon Young - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
114.0
Platinum 1st Place
10
323
Alexa Troendle - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
113.9
Competitive
Crystal Award
1
520
Julianna Hess - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
117.7
Crystal Award
2
518
Hannah Rogers - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
116.9
Crystal Award
2
774
Hannah Ford - Dancers Edge - Winston-Salem, NC
116.9
Double Platinum
3
833
Aubrey Couch - Premiere Dance Co. - Fort Wayne, IN
116.6
Double Platinum
4
325
Emma Semer - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
116.5
Double Platinum
4
354
Jenna Williams - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
116.5
Double Platinum
5
863
Lizzie Ball - Houck Dance Studio - Uniontown, PA
116.3
Double Platinum
6
321
Alyssa Restivo - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
116.2
Double Platinum
6
526
Ashley Barr - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
116.2
Double Platinum
7
588
Haley Zanardelli - Dance Extensions PAC - Canonsburg, PA
116.0
Double Platinum
7
784
Kayla Lenz - Dancers Edge - Winston-Salem, NC
116.0
Double Platinum
8
790
Riley Scheier - Dancers Edge - Winston-Salem, NC
115.9
Double Platinum
9
322
Caelan Smith - Inspire-Devotion Dance Center - Sylvania, OH
115.7
Double Platinum
10
521
Madison Malensky - Above the Barre School of Dance - Berea, OH
115.6
Double Platinum
10
587
Kristin Leep - Dance Extensions PAC - Canonsburg, PA
115.6